Fulya Akbuga sunumlarıyla fark yaratır!

Hakkında

profil1
Fulya Akbuga, ilk-orta-lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’ne girdi. Hürriyet Gazetesi ve Kent TV’de muhabir olarak staj yaptı. Yüksek lisansını ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.

Profesyonel yayıncılık hayatına 1996 yılında Capital Radio’da DJ olarak başlayan Akbuga, ardından Radyo ODTÜ’de uzun yıllar Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürüttü. ‘Ofis Kaçkını’ programıyla geniş bir dinleyici kitlesi kazandı.

Fulya Akbuga’nın profesyonel televizyonculuk kariyeri ise 2002 yılında TRT’de yayınlanan “Ezgi Günü” programıyla basladi. TRT 2’de “Üniversitem”, TRT1’de “Yarışalım Eğlenelim” programlarının sunuculuğunu üstlendi.

Başkent Üniversitesi bünyesinde yayın yapan Kanal B televizyonunda haber spikeri ve program sunucusu olarak görev yaptı.

TRT Türk kanalının ilk yayın ekibinde “Haberdar” programının sunucu ve editörlerinden biri olarak yerini aldı. Aynı yıl TRT Ankara Radyosu’nda yayınlanan sohbet programı “Şehrin Nabzı”nı hazırlayıp sundu.

2010-2013 yılları arasında TRT Avaz ekranlarında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan “Stüdyo Avaz” programının sunuculuğunu yürüttü. Program, yaz dönemlerinde de “Stüdyo Avaz: Yaz Sohbetleri” adıyla devam etti.

2014-2015 yılları arasında TRT Spor kanalında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan ‘Spora Dair’ ve ‘Sporun Merkezi’ programlarının sunuculuğunu üstlendi.

TRT Kent Radyo’da radyo programlarını sürdüren Fulya Akbuga seslendirme çalışmalarının yanı sıra; kongreler, konserler, ödül törenleri, yardım baloları gibi özel organizasyonlarda sunucu ve “Master of Ceremonies” olarak görev yapmakta, mezun olduğu okul olan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde verdiği ‘Radyo ve Televizyonda Konuşma Teknikleri’ dersi başta olmak üzere, üniversiteler ve özel sektör için ‘Sunum ve Röportaj Teknikleri’, ‘Etkili ve Güzel Konuşma’ ve ‘Radyoculuk’ gibi alanlarda iletişim eğitimleri hazırlamaktadır.